Chinon 35 FS-II, zsebméretű manuális élmény!
Ha még te se hallottál a Chinon nevű márkárol, akkor nem hibásztatlak, pedig a mostmár kihalt márka egykor kamera, objektív és mozifilm kamerák gyártásával foglalkozott.
A Chinon 35 FS-II egy félig manuális point and shoot kamera egy 35mm, F 3.5 -ös Objektivvel. Még 2021 nyarán vettem, mivel szerettem volna egy kissebb analóg gépet amit esetleg tudok vinni magammal akárhova, de nem egy teljes méretű több 100 grammos váz. Azóta már több országot és várost is bejártam vele és jó pár tekercs film után gondoltam megosztom a véleményem érről a kis játekkamera kinézetű csodáról.
Kezdjük a számokkal: A kamera egyik legjobb tulajdonsága a mérete, ami 6,5 x 11,5 x 3,5 cm -el (magas/széles/vastag) még a point and shootok között is kicsinek számít. 230 grammal még a súlya is igencsak kedvező (filmel együtt), amit minden fotós értékel aki tudja hogy mennyire fárasztó, ha az ember egész nap magával hordozza a felszerelését. Az objektív egy 35mm, 3.5 -ös Blendével átlagos a Kategóriában, de nem is várhat el az ember túlzott részletdús képeket, ami egy ilyen kamaránál nem is kérdés szerintem.
Ami igencsak kedvező, hogy állítható ISO-val van felszerelve, ami előny lehet ha az ember alul/túl szeretne exponálni, esetleg egy lejárt filmel szeretne fotózni, de alapjáraton tudja olvasni a filmen levő DX kódolást is.
Az erőteljes kis pop-up vaku nagy előny esti képéknél is (igényel 2 darab AAA elemet), illetve egy beépített 10 másodperces időzítőt is ttartalmaz ha igény lenne rá. A film tekerése is teljesen manuálisan történik, ami lehet előny vagy hátrány is.
A Zoom rendszer talán számomra az egyetlen hátránya a kamarának, amit az ember a lencse mellet tud 4 fajta módra beallitani, portré, csoport, nagyobb csoport (?) és tájkép. A Viewfinder nem mozog együtt az objektivvel, ezért egy tippelés marad hogy a kiválasztott Mód tenyleg megfelel e az adott szituációra. Eddigi tapasztalataim szerint inkább közeli képeknél szokott probléma lenni a Fókusz, távolabbi képeknél nem észlelhető annyira, de viszont egy jellegzetes “dreamy” hatást nyujt a képeknek.
Árban általában 10 es 20 ezer forint között mozognak, de viszont nem is veszítenek az árukbol, ami pozitívum.
Összességében én nagyon megvagyok elégedve ezzel a kis csodával, és csak ajánlani tudom mindenkinek aki épp keres egy kissebb film kamerát magának, mindegy hogy van e tapasztalata ezen a területen, vagy sem. Íme pár kép amit vele fotóztam, jó nézegetést! :)